Renk seçin:


19.02.2018 - Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği

Vitamin Bufe

İŞLETME YETKİLİSİ
Ahmet BALCI
ADRES
Çınar Çarşı Cad. Bozcaada
TELEFON
0536 791 56 87
FOTO GALERİ
FİRMA HAKKINDA
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Vitamin Bufe Vitamin Bufe Vitamin Bufe Vitamin Bufe Vitamin Bufe Vitamin Bufe Vitamin Bufe Vitamin Bufe Vitamin Bufe Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe
Vitamin Bufe

Vitamin Ada, adanın büyük çınar ağacının olduğu meydanda karşılar sizi. Sabah ilk feribot kalkmadan da gece restoranlar kapandığında da açıktır. Dolayısıyla sizi bütün gün boyunca doyuracak nadir yerlerden biridir.

Vitamin Ada’nın adı her mevsim taze meyve suları olmasından geliyor. Portakal suyu, elma, havuç, portakal, limondan oluşan Süper Vitamin taze taze hazırlanıyor. Balcı Ailesi adanın eski ailelerinden ve adada birçok bağları bulunuyor. Buradan topladıkları üzümlerle dönemine göre koruk suyu ardından üzüm suyu da yapıyorlar.

Büfede yiyecek olarak kahvaltı tabağı, çeşitli tostlar, menemen, yumurta çeşitleri, gözleme, bomba bulunuyor. Ada tostunu adada ilk yapmaya başlayan yer Vitamin Büfe. Ada tostu zeytinyağı, beyaz peynir, domates ve kekik ile hazırlanan leziz bir tost, mutlaka denenmeli, ayvalık tostuna hafif ve sağlıklı bir alternatif gibi…2016 sezonunda Çanakkale’nin ünlü Edem Dondurmasını satmaya başladılar. Üstelik külahlarını kendileri yapıyor, sokağa yayılan kokudan anlayacaksınız.

Adanın eski ailelerinden biri olan Balcı Ailesi’nin eski damları 2016 yılında restore edilerek bir bağ pansiyon haline getirildi. Ailenin en genç üyesi Ahmet, adada turizm bölümünde okurken tanıştığı eşi Rena ile işletiyor pansiyonu.

Taş binanın önünde ağaçların altında oturabileceğiniz keyifli bir bahçesi bulunuyor. Bahçe öyle keyifli ki gelenler bütün gün takılınca kettle, kahve makinası, çay çeşitleri de koymuşlar bir köşeye. Odaların hepsi iki kişilik. Odalar ve banyolar sade ve şirin döşenmiş.

Kahvaltılar Balcı Ailesi’nin merkezde çınaraltı meydanında bulunan kafesi Vitamin Ada’da veriliyor. Renada, merkeze sadece 5 dakika yürüme mesafede, arabanızı almadan heryere yürüyebileceğiniz bir konumda…

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ