Renk seçin:


19.02.2018 - Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği

Talay Şarapçılık

İŞLETME YETKİLİSİ
Mehmet TALAY
ADRES
Cumhuriyet Mahallesi, Lale Sok 17680 Bozcaada
TELEFON
0533 775 90 90
FOTO GALERİ
FİRMA HAKKINDA
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık
Talay Şarapçılık

TALAY A.Ş. Bozcaada’nın şarapçılık geleneğini 61 yıldan beri sürdürmekte olan, 1.700.000 lt. kapasiteye sahip adanın en büyük işletmesidir. Bozcaada’da 1948 yılında bir aile şirketi olarak Necati, Hayati ve Sebati Talay kardeşler tarafından kurulmuştur. Önceleri dökme şarap üretimi ve ticareti yapılırken, 1955 yılında şişelemeye geçilmiştir.
Şirketimiz 1997 yılından beri sürdürülen yatırımlarla yenilediği Bozcaada tesislerinde şarap üretiminde çağdaş kaliteye ulaşmış ve şarap çeşitliliğinde dikkat çekici gelişmeler gerçekleştirmiştir.
Üretiminin büyük bir bölümünü ailenin bağlarında yetişen Çavuş,Vasilaki, Karalahna, Karasakız (Kuntra) üzümlerinden gerçekleştirmektedir.
1999 senesi ile birlikte bağlarımızda Avrupa kökenli Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Merlot, Shiraz, Temprenillo ve yerli üzüm çeşitlerinden de Kalecikkarası, Öküzgözü, Boğazkere, Narince gibi üzümleri yetiştirerek gelecek yıllarda yeni şaraplar üretilmesi çalışmalarını sürdürmektedir.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ