Renk seçin:


19.02.2018 - Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği

Pupa Cafe / House Bozcaada

İŞLETME YETKİLİSİ
Hanife ŞAHİN
ADRES
Cumhuriyet Meydanı
TELEFON
0533 637 2819
FOTO GALERİ
FİRMA HAKKINDA
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada
Pupa Cafe / House Bozcaada

Pupa Cafe

Pupa, adından belli adalı denizci bir aile tarafından işletiliyor. Burası çay bahçesi ve kafe arasında bir yer. Demli çay da var yabancı biralar da, cafe latte de var ada şarapları da. Limonatayı sadece limondan kendileri yapıyor, adaçayı bahçelerinden toplanıp kurutulmuş.

Hanife Abla kahvaltıları serpme şeklinde hazırlıyor. Her sabah mutlaka pişi yapıyor. Yumurtayı bazen sahanda, bazen asma yaprağında omlet bazen de menemen olarak hazırlıyor, o gün hangisine denk gelirseniz.

Pupa’nın menüsü çok kalabalık değil, zaten lezzetin sırrı az şeye odaklanmaları. Mantı ve hamburger tabağı en çok tutulan yiyecekler. Hand made burger dedikleri tabakta 120 gr. dana etinden hamburger ve yanında patates servis ediliyor, gayet doyurucu… Mantıyı yine dana etinden kendileri yaptırıyor, o da lezzeti ile ün salmış adada. Adanın ünlü tatlısı damla sakızlı muhallebiyi bir de burda yemelisiniz, sakızı sakız adasından getirtiyor Hanife Abla.

Meydan, genelde adalıların takıldığı bir yer, buradaki sıcak ortamı keşfedince siz de vazgeçemeyeceksiniz. Pupa’nın rahat sandalyelerinde saatlerce oturabilirsiniz…Birşeyler için, tavla oynayın, yan masayla sohbet edin, yanındaki kitap fuarının güzel müziklerini dinleyin, etraftaki çocukları seyredin bir bakmışsınız gece olmuş…

House Bozcaada
Rum mahallesinin sakin bir sokağında yer alan House, 3 odalı ufak bir otel. Sade ve rahatlatıcı bir dekoru var buranın. Bir odası çiçeklerle dolu bahçesiyle içiçe, diğer bir odası kaleyi ve denizi görüyor. Odaların tamamında rahatlığınız için herşey düşünülmüş. Bulunduğu konumdan limana, kiliseye, kaleye ve çarşıya birkaç dakikada yürümeniz mümkün.

Aynı zamanda işletme sahiplerinin Cumhuriyet Meydanı’nda Pupa adlı bir kafesi bulunuyor. Kahvaltınızı Pupa’da meydana karşı açık havada yapmak hoşunuza gidecek. Hanife Abla’nın her sabah pişi ve menemen de yaptığı açık büfe kahvaltısı çok zengin ve lezzetli.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ