Renk seçin:


19.02.2018 - Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği

Nar Adaevi ve Bağevi

İŞLETME YETKİLİSİ
Kemal FURUNCI
ADRES
Cumhuriyet Mah. İstiklal Sk. No: 13
TELEFON
0532 233 47 39
WEBSİTE
www.narbozcaada.com
FOTO GALERİ
FİRMA HAKKINDA
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi
Nar Adaevi ve Bağevi

Mimar Kemal Furuncı , eşi ve arkadaşlarıyla Bozcaada’ya ilk olarak 2001 yılında 3 günlük bir 30 Ağustos tatilinde gelmişlerdi. Bu şirin ada Zafer Bayramında daha da heyecanlandırmıştı onları. 2002 yılında tekrar geldiklerinde ise artık her yıl gelmeye karar vermişlerdi. .

Onlar Ada’yı, Ada da onları öyle sevdi ki 2006 yılında 2 dönüm arazi içerisinde bulunan iki katlı evi satın alarak ada ile ilk toprak bağlantısını yaptılar. Sevgi tutkuya dönüştü, adalı olmak heyecanı sarmıştı onları. Öyle ki 2010 yılında bu sefer merkezde Rum mahallesi olarak anılan Cumhuriyet Mahallesi’nde bir Rum evini sahibi Despina’dan satın aldı Kemal Bey. Binanın durumu pek iç açıcı değildi ama olsun yapardı 25 yıllık mesleği olan mimarlığına güvenerek. Sıra bu evleri Ada’ya geri kazandırmaya gelmişti. Birlik, beraberlik, bereket, canlılık ve bolluğun simgesi olan “Nar” adını uygun görmüştü.

Nar Bağevi’ne bağlar dikildi, meyve ağaçları, çiçekler dikildi, çim alanlar oluşturuldu, dalından domates, salatalık, biber toplama imkanları sağlandı, çocuklar için uygun oyun alanları oluşturuldu ve mükemmel bir dinlenme alanı haline getirildi.

Nar Adaevi restore edildi, bina tekrar eski görkemli günlerine geri döndü. Binanın güzelliği ortaya çıktı, mekanlar canlandı. Binanın alt katına leziz tatlar içeren pasta türleri ve sağlıklı içeceklerden oluşan geniş ürünleriyle Nar Kafe oluşturuldu ve burada İnternet olanağı sağlandı.

Ve bu alanlar artık Ada’nın , Adalı’ların ve Ada’ya gelen misafirlerin hizmetinde.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ