Renk seçin:


23.01.2018 - Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği

Kuşlu Konak

İŞLETME YETKİLİSİ
Sema TURGAY
ADRES
Cumhuriyet Mah. İğdeli Sok. No:12 Bozcaada
TELEFON
05327896651
FOTO GALERİ
FİRMA HAKKINDA
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Kuşlu Konak Kuşlu Konak Kuşlu Konak Kuşlu Konak Kuşlu Konak Kuşlu Konak Kuşlu Konak Kuşlu Konak Kuşlu Konak Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak
Kuşlu Konak

1853 yılında inşa edilen Kuşlu Konak adını üst köşesinde yer alan heykelcikten alıyor. Tarihi konak adanın en iyi korunmuş yapılarından. Adanın ilk oteli bu binada Panayot Sarı tarafından 50’li yıllarda açılmış. Odalara verilen isimler, farklı zamanlarda binada yaşamış veya sahibi olmuş kişilerden alınmış.

Kuşlu Konak deniz ve kale manzaralı bir konumda bulunuyor. Dışarıya da hizmet veren kafe-restoran kısmı yaz günleri gün boyunca keyifle vakit geçirebileceğiniz bir ortama sahip.

Otelin kendine ait bir plajının olması ada için bulunmaz fırsat. Üstelik iskeleli plaj hemen otelin önünde, yürüme mesafesinde. Kuşlu Konak özel teknesi ise talebe göre denize açılmaya hazır. İnce düşünceli sahibesi ayrıca otelin önüne istediğiniz zaman kullanabileceğiz bisikletler de koymuş.

Kış aylarında da açık olan otelin alt kat oturma ve yemek salonunda soğuk günlerde keyifli olabilecek şömine, meraklıları için sanat ve uygarlıklarla ilgili kitaplar bulunan bir kütüphane ve bina sahiplerinin özel koleksiyonuna ait bazı eski Beykoz cam ve Osmanlı porselen örnekleri sergilenen bir bölüm mevcut.

Kuşlu Konak, Tempo dergisinin her sene çıkardığı ‘Türkiye’den 100 Butik ve Özel Otel’ kitapçığında 2015 yılında adadan seçilen tek otel olmuş, bilginize…

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ