Renk seçin:


19.02.2018 - Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği

Kalinda Hotel

İŞLETME YETKİLİSİ
Kamuran KAHRAMAN
TELEFON
0532 221 26 59
FOTO GALERİ
FİRMA HAKKINDA
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Kalinda Hotel Kalinda Hotel Kalinda Hotel Kalinda Hotel Kalinda Hotel Kalinda Hotel Kalinda Hotel Kalinda Hotel Kalinda Hotel Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel
Kalinda Hotel

Kalinda Otel adını 90’lı yıllarda, Ada’nın ilk rock barı olan “Kalinda Bar’’dan almış. Barın sahibi yabancı değil. İsmail Bey. Kalinda Otel’in ortaklarından. Bar işletmeciliği üç sene sürmüş. Yıllar sonra ablası Kamuran Hanım ile birlikte otel açmaya karar verince isim geri gelmiş. Otel, Rum mahallesinde. Kilise az ötesinde. Yoğurt kaplarına rengarenk çiçeklerin ekildiği, morlu, pembeli evlerin, otellerin olduğu sokakta sota bir köşe kapmış kendine. Hemen bitişiğinde çıkmaz, dar bir sokak var. Kedi miyavlamaları, bezgin köpek havlamaları dışında çıt ses yok. Kamuran hanım anestezi teknikerliğinden emekli olmuş tatlı bir hanım. Evimde oturayım, sabahtan akşama TV’deki “hanım kadına’’ programlarını izleyeyim istememiş ve soluğu adada almış. Ortağı ve kardeşi İsmail Bey’in desteği ile 2010 yılında Kalinda’yı açmışlar. Bina 1914’ten kalma bir Rum evi. 5 odası var. Mini minnak bahçesinin her bir köşesi çiçeklerle dolu.

Kamuran Hanım botanik bahçesi yapmaya niyetlenip, otel açmış sanki… İşini severek yapıyor. Her an pansiyonun başında. Bu nedenle de her yer pırıl pırıl, çarşaflar sakız. Yatak ve yastıklardaki işlemeler allı, morlu, fevkalede.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ