Renk seçin:


19.02.2018 - Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği

Gürkol Pansiyon

İŞLETME YETKİLİSİ
Halit GÜRKOL
ADRES
Cumhuriyet Mah. Meserret Sk. No:1 Bozcaada
TELEFON
0542 594 54 62
FOTO GALERİ
FİRMA HAKKINDA
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
Gürkol Pansiyon Gürkol Pansiyon Gürkol Pansiyon Gürkol Pansiyon Gürkol Pansiyon Gürkol Pansiyon Gürkol Pansiyon Gürkol Pansiyon Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon
Gürkol Pansiyon

Bozcaada’nın ilk turizm işletmelerinden biri olan GÜRKOL PANSİYON, 1990 yılında faaliyetine Cumhuriyet Mahallesi Meserret Sokak numara 1’de başlamış olup o günden beri Bozcaada turizmine hizmet vermektedir.

Bozcaada’nın bağcılıkla uğraşan köklü ailelerinden olan Gürkol Ailesinden Halit Gürkol tarafından işletilmekte. Zamanında Halit Bey’in Babaannesinin evi olan bu pansiyon, şu anda 8 odasıyla Ada’ya gelen konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Sadece konaklama hizmeti sunan bu pansiyonda kalmak, sizde kendinizi bir ada evinde misafir ediliyormuş hissi uyandıracak. Sıcak suyu ve tüm odalarında banyo, tuvalet ve mini buzdolabı bulunan bu şirin ada pansiyonu tam merkezde olup iskeleye, restoran ve kafelere yürüyüş mesafesinde. Ayrıca tipik bir ada sokağının köşe başında. Kapısından çıktığınız anda kendinizi ada yaşamının içinde bulacaksınız. Komşu teyzeyle merhabalaşıp biraz yürüyünce mütevazi bir ada restoranına rastlayacaksınız. İlerideki fırından atıştırmalık bir şeyler alıp hediyelik eşya satan adalı hanımların tezgahlarına göz gezdireceksiniz.

Asıl işi bağcılık olan Gürkol Ailesi 1990 yılında başladığı pansiyon işletmeciliğinin yanı sıra Bozcaada da üretilen yerli ürünlerin satışının yapıldığı bir mağazaya da sahip. 2013 yılında SALTO REÇELLERİ’nin satışı ile başlayan bu faaliyete 2014 yılında PEYZİYADE PEYNİR, 2015 yılında SEREZ markalı şekersiz reçeller, nar eşkisi, sirkeler (elma, üzüm), tahin pekmez, unlar, salçalar, zeytinyağları da eklendi. Bozcaada ile özdeşleşmiş ürünler pansiyon gibi ada merkezindeki YÖRESEL ÜRÜNLER mağazasında bulabilirsiniz.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ